T 21.02.2023 – 17:00 – Vanemuine, etendus “Romeo ja Julia”

REGISTREERUMINE LÕPPENUD – KOHAD TÄIS!

Mis: Teatrietendus Vanemuises Romeo ja Julia
Lisainfo: https://www.vanemuine.ee/repertuaar/romeo-ja-julia-2/
Kava: https://arhiiv.vanemuine.ee/romeo-ja-julia.pdf
Piletite hinnad: https://www.piletimaailm.com/performances/119736/buy?lang=et_EE

NB!  Teater on ligipääsetav kuulmislangusega inimestele subtiitritega ja vaegnägijatele kirjeldustõlkega!

See on teada-tuntud William Shakespeare’i keelatud armastuse lugu. Aga ei ole ka. Armastus on keelatud, kuid mitte vaenutsevate perekondade poolt. Armastus on keelatud kõigi nende poolt, kes ei pea õigeks Romeo ja Julia vanusevahet, mis ületab poolt sajandit.

Kõik teavad lugu armastusest, mis sündis keset vihavaenu. Kõik on kaasa elanud noortele armastajatele, kellel on võimalus lõpetada tüli, mille algust enam ammu ei mäletata. Kõigil on olnud tahtmine vahele astuda, et avada kättemaksust pimestatud inimeste silmad ja näidata neile tärkavat puhast armastust. Kõik on lootnud, et enne traagilist lõppu tuleb keegi, kes ütleb, mis on õige, mis vale, mida tegema peaks ja kuidas asjad jätkuda ei tohiks.

Aga see ei ole päris seesama lugu. See on lugu armastusest, mida me ei oska isegi õigeks või valeks pidada. Selles armastusloos ei tea me kohe, kelle poolt olla. Selles loos ei ole me kindlad, kes peaks võitma – kas armastus või miski muu? Selles loos võime ise vihaste leeri sattuda. Selles loos pole kindel, kas meid juhib kaine mõistus, puhas südametunnistus või ekslik eelarvamus.


Millal: 21.02.2023 – 19:00
Väljumine: 21.02.2023 – 17:00 (Võrust – Vilja-Vabaduse nurgalt-Vana Selveri parkla) ja kokkuleppeliselt ka kesklinnas (Seminari väljaku bussipeatus) Võru Keskväljaku kõrval.
Registreerumine:  https://osale.vorumaa.eu/osale/ – Tagavara nimekirja saamiseks esitage kindlasti soov!

Nimekiri läheb lukku: 05.02.2023

Vabad kohad: 0 (seisuga 26.01.2023 – 10:13)