L05.10.2024 17:00 – UHKUS JA EELARVAMUS (justkui) -UGALAS

VABU KOHTI SEISUGA 06.06.2024: (läheb käiku vaid emb-kumb bussi täitumisel)
Kas buss 23 kohta / vabu kohti hetkel: 14

või buss 36 kohta / vabu kohti hetkel: 27


Mis: Muusikaline komöödia Jane Austeni armastusloo ainetel

Lisainfo: https://www.ugala.ee/lavastus/uhkus-ja-eelarvamus-justkui/

NB!  Teater on ligipääsetav kuulmislangusega inimestele silmusvõimendiga!

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)
muusikaline komöödia Jane Austeni armastusloo ainetel

„Eks ole üldiselt teada, et varakal vallalisel mehel on tingimata naist vaja.“
Just selle lausega algab Jane Austeni maailmakuulus armastusromaan „Uhkus ja eelarvamus“, millest on tehtud seriaale, filme ja lugematu hulk lavaversioone. Me kõik ju teame kergelt hüsteerilist proua Bennetit, tema viit meheleminekueas tütart, nende pisut totakat nõbu härra Collinsit, rõõmsat ja südamlikku Charles Bingleyt või endasse tõmbunud härrasmeest Fitzwilliam Darcyt?

Aga kui võtta viis näitlejannat, Jane Austeni tippteos ja briti 20. sajandi pophitid, siis võib juhtuda, et sünnib pöörane komöödia nimega „Uhkus ja eelarvamus (justkui)“. Jah, näitlejaid on meil kõigest viis ja nad on naissoost, aga regendiajastu Inglismaal toimetanud värvikad raamatutegelased võivad olla ikkagi mureta, sest nende romantilised sekeldused jõuavad selgi korral Ugala teatri lavale ning armastajad leiavad oma õnne… Noh, vähemalt me loodame seda, sest tegelikult ei ole me päris kindlad, milline tegelane täna õigel ajal lavale jõuab ja milline mitte.

“Teie ees on adaptsioon, mis jumaldab oma lähteteksti… “Uhkus ja eelarvamus” kõneleb viie tütre väljapääsmatust olukorrast. Nende tulevik ripub juuksekarva otsas, sest ükski neist ei sündinud mehena. Nii et oma sisimas on see alati olnud naise lugu.”
Isobel McArthur

Lavastuses kasutatakse lavasuitsu.

See on üks sellistest lavastustest, mille puhul pole võimalik välja tuua konkreetset peategelast ega ka näitlejat, kelle mängu tasuks teiste omaga võrreldes eriti esile tuua. Liis Aedmaa treenerikäe alt on jõudnud lavale sarmikas ja vaimukas naiskond, kes on väljas ühe ja sama asja eest. Muidugi teeb olukorra kas siis kergemaks või keerulisemaks see, et kõigil neil on kehastada mitu rolli, nende hulgas vastassoost tegelased.

Margus Haav, Sakala

Millal: L 05.10.2024 – 17:00 (etenduse algusaeg)
Bussi väljumine: L 05.10.2024 – 14:00 (Võrust – Vilja-Vabaduse nurgalt-Vana Selveri parkla) ja kokkuleppeliselt kesklinnas (Seminari väljaku bussipeatus)
Päeva (sõidu) pikkus: 14:00- u. 22:30 (Võrust-Võruni)

Eelregistreerimine:  5230808 (SMS) ja osale@vorumaa.eu ja https://osale.vorumaa.eu/osale/  – Esitage kindlasti soov, isegi kui vabu kohti enam pole!
Eeldatav maksumus: ?€

NB!  Kohti jätkub ainult kiirematele,  kuna kohtade arv on piiratud!

Millal maksta: Esimesel võimalusel.
Makse tähtaeg: 20.09.2024 – peale seda lähevad broneeritud kuid maksmata kohad uutele huvilistele või öeldakse üleliigsed kohad üles.
Makstud  raha ei tagastata – Ootamatusteks palun leidke omale asendaja, täname!

Kuhu maksta:
Arve nr: 
Saaja: Võrumaa Sõprade Selts
Summa: ?€.
Kirjeldus: 05.10.2024 – Ugala – Osaleja nimi – telefoni nr

Sularahas saab tuua , Vilja 22, Võru – Palun helistada ette: 523-0808